Porady pożyczkowe

Przelew na złe konto – co robić w takiej sytuacji?

mar 26 2020

Błędy przelew? Po pierwsze wycofaj polecenie przelewu! Chcesz wysłać ważny przelew – np. spłacić ratę pożyczki na raty. Niestety po wykonaniu operacji orientujesz się, że twoje środki trafiły nie tam, gdzie trzeba. Co robić? Jeśli nie był to przelew wewnętrzny (na konto w tym samym banku), to jego cofnięcie zwyczajnym systemie Elixir jest jak najbardziej […]


Czy wcześniejsza spłata kredytu i pożyczki się opłaca?

lut 18 2020

Nadpłata kredytu – jeśli mamy taką możliwość – to świetna opcja na szybsze niż planowane pozbycie się zobowiązania. Zawsze mamy prawo nadpłacić kredyt i zazwyczaj się to opłaca. Trzeba tylko wiedzieć, w jakich sytuacjach lepiej nie przyśpieszać spłaty zobowiązań.


Bankomat nie wypłacił pieniędzy, a pobrał z konta. Co robić?

gru 06 2019

Jak napisać reklamację do banku o zwrot pieniędzy, gdy bankomat nie wypłacił gotówki? Wystarczy, że zawrzemy w dokumencie informacje na temat miejsca zdarzenia, bankomatu, z którego korzystaliśmy oraz podamy nasze dane. Bank ma 30 dni na rozpatrzenie reklamacji.


Przedawnienie długu – kiedy pożyczka się przedawnia?

paź 25 2019

Przedawnienie długu to uznanie zadłużenia za niezobowiązujące. Kiedy dług ulega przedawnieniu? Jeśli minie odpowiedni dla danego roszczenia czas, a wierzyciel nie podejmie żadnych działań, które miałyby zachęcić nas do spłaty długu. Sprawdź terminy przedawnień.


5 sposobów na budowanie pozytywnej historii kredytowej

maj 21 2019

Istnieje wiele sposobów na budowanie pozytywnej historii kredytowej. Postanowiliśmy w jednym miejscu zebrać najważniejsze z nich. Co wpływa na pozytywną historię kredytową? Istotne znaczenie ma tutaj przede wszystkim spłacanie rat w terminie. Banki i firmy pożyczkowe sprawdzają wnioskodawców w BIK – u, dlatego też w budowaniu pozytywnej historii kredytowej może pomóc karta kredytowa lub debet na koncie. Co jeszcze wpływa na historię kredytową?