Pożyczka dla bezrobotnych – skąd i na jakich warunkach?

Pożyczka dla bezrobotnych dostępna jest w firmach pozabankowych. Aby ubiegać się o dodatkową gotówkę bez zatrudnienia na umowę o pracę, należy wykazać otrzymywanie regularnego dochodu. Może on pochodzić z umów cywilno-prawnych czy kontraktów. Jak zabezpieczyć pożyczkę bez pracy i czy możliwy jest kredyt bez dochodu w banku?
Pożyczka dla bezrobotnych - skąd i na jakich warunkach?

Pożyczka dla bezrobotnych od 18 lat – gdzie jej szukać?

Zdarza się, że mimo otrzymywania dochodu, potrzebujemy dodatkowego zastrzyku gotówki – na przykład z pożyczki na raty. Jeśli jesteśmy zatrudnieni na umowę o pracę, nie będzie z tym problemu ani w bankach, ani firmach pozabankowych. Trudności w uzyskaniu pożyczki mogą mieć osoby bez zatrudnienia. Istnieją jednak pożyczki dla bezrobotnych, które są dostępne od 18 roku życia.

Ubiegając się o takie zobowiązanie musimy pamiętać, że nasza zdolność kredytowa również będzie weryfikowana. Co za tym idzie, sprawdzany będzie nasz dochód. Pożyczka bez pracy jest możliwa, musimy jednak spełnić kilka postawionych nam warunków, np. przedstawić pozytywną historię kredytową.

Pożyczka bez zatrudnienia – warunki

Firmy pozabankowe udzielają pożyczek w oparciu o minimum formalności. Mimo to, należy spełnić podstawowe warunki, które narzucają swoim klientom. Wnioskujący o pożyczkę dla bezrobotnych będą musieli wykazać swoją wypłacalność. Jak to zrobić nie będąc zatrudnionym na umowę o pracę?

Dla firm pozabankowych nie liczy się źródło pochodzenia naszego wynagrodzenia. Istotne jest to, abyśmy otrzymywali wynagrodzenie regularnie i aby pokrywało ono nasze codzienne wydatki. Stąd pożyczka bez dochodu z umowy o pracę jest możliwa.

Wnioskowanie o pożyczkę bez umowy o pracę jest bardzo proste. Wystarczy, że zsumujemy otrzymywany dochód np. z umów cywilno-prawnych czy kontraktów i we wniosku podamy jego łączną wysokość. Bardzo ważne będzie również niefigurowanie w Biurze Informacji Kredytowej czy Krajowym Rejestrze Długów. Pożyczkodawca musi mieć pewność, że poradzimy sobie z terminową spłatą zadłużenia.

Pożyczka pod zastaw mieszkania bez dochodu

Pożyczka bez zatrudnienia na umowę o pracę dostępna jest dla osób wypłacalnych. Co, jeśli nasza zdolność kredytowa jest niska, a my potrzebujemy dodatkowych pieniędzy? Firmy pożyczkowe nie ignorują klientów, którzy mają niską ocenę zdolności finansowej. Każdy wniosek ubiegającego się o pożyczkę jest analizowany indywidualnie. Oznacza to, że nawet osoby z nieciekawą historią kredytową, mogą ubiegać się o pożyczkę na raty dla bezrobotnych.

Pożyczkodawcy w takich sytuacjach mogą żądać spełnienia dodatkowych warunków. Może nimi być wykupienie ubezpieczenia zobowiązania. Często stosuje się też różne formy zastawu. Pożyczka pod zastaw mieszkania bez dochodu gwarantuje pożyczkodawcy, że w razie naszej niewypłacalności przejmie on zastawiony lokal. Pozostanie on w jego posiadaniu do momentu, aż nie uregulujemy płatności.

Niska zdolność kredytowa może świadczyć o tym, że nie poradzimy sobie z terminową spłatą pożyczki dla bezrobotnych. Jeśli mamy pewność, co do naszych możliwości finansowych, możemy wskazać żyranta naszej pożyczki. Jest nim osoba trzecia, która potwierdzi naszą wypłacalność. Jeśli rzeczywiście nie uda nam się spłacić zobowiązania na czas, żyrant będzie musiał zrobić to za nas. Często jednak pożyczka pod zastaw czy z poręczycielem jest jedyną możliwością uzyskania dodatkowych pieniędzy.

Czy możliwy jest kredyt bez dochodu?

Firmy pożyczkowe bardzo chętnie udzielają pożyczek dla bezrobotnych. Czy możliwy jest kredyt bez dochodu w banku? Instytucje te działają w oparciu o inne zasady, niż firmy pozabankowe. Dlatego też podchodzą bardziej rygorystycznie do oceny zdolności kredytowej klientów. Przez to niemożliwy jest w nich kredyt bez dochodu.

Banki udzielają zastrzyku gotówki osobom zatrudnionym na umowę o pracę, które dodatkowo mają nienaganną historię płatności. Nie otrzymamy więc w tej instytucji zobowiązania dla osób zadłużonych. Pożyczki na dowód bez zaświadczeń dla bezrobotnych dostępne są tylko w instytucjach pozabankowych.