Pożyczka do domu – dla kogo i na jakich warunkach?

Pożyczka z dostawą do domu to jeden z produktów dostępnych w firmach pozabankowych. Sprawdzi się on wśród osób starszych, ponieważ nie wymaga wizyty w placówce pożyczkodawcy. Jak wygląda proces wnioskowania o pożyczkę domową?
Pozyczka do domu

Na czym polega pożyczka z dostawą do domu?

Rynek finansowy jest bardzo bogaty. W ofercie firm pozabankowych możemy znaleźć nie tylko pożyczki na raty, ale i chwilówki. Produkty te dostępne są niemalże od ręki. Co ważne, w asortymencie pożyczkodawców znajdziemy również pożyczkę domową. Czym ona jest?

Pożyczka do domu to zobowiązanie, które udzielane jest klientowi w miejscu jego zamieszkania. Pożyczkodawca nie musi udawać się do placówki firmy, aby wybrać interesujący go produkt, a także podpisać umowę pożyczki. Wszystko odbywa się pod wskazanym przez wnioskującego adresem.

O pożyczkę z dostawą do domu możemy wnioskować w wielu firmach pozabankowych. Aplikacja o dodatkowe pieniądze odbywa się na dwa sposoby:

 • telefonicznie (wystarczy, że wykonamy telefon do konsultanta i omówimy się na spotkanie w naszym domu);
 • internetowo (możemy złożyć wniosek online, wskazując w nim adres, pod którym dopełnimy formalności).

Podczas spotkania z pożyczkodawcą wybieramy interesującą nas pożyczkę oraz okres kredytowania. Natychmiast otrzymujemy informacje o RRSO zobowiązania, czyli całkowitym koszcie, który będziemy musieli ponieść.

W skrócie proces wnioskowania o pożyczkę do domu możemy przedstawić następująco:

 • Wybór pożyczkodawcy;
 • Kontakt (telefoniczny lub internetowy) w celu umówienia wizyty;
 • Przyjęcie konsultanta w domu i dopełnienie formalności;
 • Odbiór pożyczki do ręki.

Co ważne, pożyczkę do ręki otrzymamy również wnioskując o pożyczkę na czek GIRO. Po odbiór pieniędzy będziemy musieli jednak udać się np. na pocztę.

Pożyczka do domu na dowód – warunki

Wnioskowanie o pożyczkę z dostawą do domu jest bardzo proste. Podstawowym warunkiem złożenia aplikacji o dodatkowe pieniądze, jest posiadanie pozytywnej historii kredytowej. Zostanie ona oceniona na podstawie informacji zamieszczonych w rejestrze Biura Informacji Kredytowej (BIK) oraz bazy Krajowego Rejestru Długów (KRD).

Równie ważnym warunkiem jest:

 • ukończenie przez osobę wnioskującą 18 roku życia;
 • wskazanie stałego adresu;
 • posiadanie aktywnego numeru telefonu;
 • posiadanie dochodu, który pozwoli na spłatę pożyczki domowej.

Szybka pożyczka do domu sprawdzi się zarówno u matek, które ze względu na dzieci nie mogą opuścić domu, a także osób starszych, które mają trudności w poruszaniu się. Pożyczka domowa jest przeznaczona przede wszystkim dla osób, które chcą oszczędzić czas i załatwić formalności w zaciszu swojego domu.

Jak spłacić pożyczkę z dostawą do domu

Pożyczka z dostawą do domu charakteryzuje się tym, że wszelkie formalności z nią związane załatwiamy bez wychodzenia z domu. W jaki sposób możemy taką pożyczkę spłacić? Regulacja zadłużenia w wyniku posiadania pożyczki domowej również odbywa się pod wskazanym przez nas adresem. Pożyczkobiorca ustala z pracownikiem firmy pożyczkowej:

 • w którym miejscu odbierze pieniądze na spłatę pożyczki;
 • o której godzinie i w jaki dzień może przyjechać.

Dzięki terminowi, który jest z góry zaplanowany, nie pominiemy żadnej raty zobowiązania. Nie musimy również mieć dostępu do internetu, aby spłacić pożyczkę domową np. za pomocą przelewu. Gotówka odbierana jest bezpośrednio z naszych rąk.

Wady i zalety pożyczki z dostawą do domu

Pożyczka z dostawą domu to jeden z wielu produktów dostępnych w firmach pozabankowych. Ma on zarówno wady, jak i zalety. Do plusów pożyczki domowej należą:

 • wnioskowanie o pożyczkę bez konieczności wizyty w placówce firmy;
 • spłata pożyczki bez wychodzenia z domu;
 • możliwość określenia dnia i godziny spłaty pożyczki;
 • wnioskowanie o dodatkowe pieniądze bez posiadania konta w banku;
 • brak obowiązku robienia przelewu weryfikacyjnego.

Wadą pożyczki z dostawą do domu jest jej koszt. Ze względu na obowiązek zatrudnienia dodatkowej osoby, która będzie obsługiwała klientów w ich domach, firma pobiera większe opłaty.

Jeśli bardzo chcemy załatwić wszelkie formalności związane z pożyczką w domu, możemy zdecydować się na pożyczkę z kurierem. Pracownik firmy kurierskiej dostarczy nam pod wskazany adres umowę oraz zweryfikuje naszą tożsamość. W ten sposób nie będziemy musieli składać wizyty w placówce pożyczkodawcy. Pieniądze z tego rodzaju pożyczki otrzymamy np. na konto. Zobowiązanie spłacimy przelewem.