Pożyczki bez przelewania grosza. Przelew weryfikacyjny to nie konieczność

Weryfikacja danych pożyczkobiorcy to niezbędny etap udzielania pożyczki. Sprawdzanie tożsamości odbywa się różnymi sposobami, wybieranymi w zależności od firmy pożyczkowej. Niektóre firmy oferują pożyczki bez przelewania grosza. To wygodna opcja dla tych, którzy nie posiadają konta bankowego. Co warto wiedzieć o pożyczkach bez przelewu weryfikacyjnego?.
Pożyczki bez przelewania grosza

Pożyczki bez przelewania grosza. Na czym polegają?

Firmy pożyczkowe stawiają na minimum formalności, ale nie oznacza to, że nie weryfikują swoich klientów. Jak każda instytucja finansowa muszą mieć pewność, komu przelewają pieniądze. W związku z tym, popularnym rozwiązaniem stało się dokonywanie przez klientów opłat weryfikacyjnych. To bardzo niskie sumy: z reguły 1 grosz albo 1 zł. Nie każdy jednak chce dokonywać takiej opłaty – z różnych powodów.

Do takich klientów skierowane są oferty pożyczek bez przelewania gorsza. Polegają na tym, że pożyczkodawca stosuje inne metody weryfikacji niż popularny przelew z konta klienta.

Istnieje kilka sposobów na weryfikację danych klienta:

  1. weryfikacja przez telefon,
  2. weryfikacja przez dowód osobisty,
  3. weryfikacja za pomocą KontoConnect,
  4. weryfikacja za pomocą Instator.

Instator i KontoConnect to nowoczesne metody weryfikacji. To aplikacje stosowane przez niektóre firmy pożyczkowe. Instator i KontoConnect w czasie rzeczywistym odczytują i przekazują dane, dlatego te sposoby zajmują mniej czasu niż przelewanie jednego grosza.

Żeby skorzystać z tych aplikacji wystarczy znaleźć firmę pożyczkową, której oferta jest interesująca i która z nich korzysta, a potem wypełnić formularz zgodnie ze wskazówkami. Aplikacje dokładnie wyjaśniają, co po kolei należy robić. Są też bezpieczne – chronią dane osobowe klienta.

Pozostałe metody weryfikacji to tradycyjna weryfikacja przez telefon oraz weryfikacja za pomocą dowodu osobistego. W przypadku rozmowy telefonicznej konsultant dzwoni do klienta, który złożył wniosek o pożyczkę i sam potwierdza podane dane. Pożyczki na dowód polegają na sprawdzeniu zgodności podanych danych z tymi znajdującymi się na dowodzie osobistym klienta.

Pożyczka bez konta bankowego – wypłata czekiem GIRO na poczcie

Pożyczki na dowód osobisty bez przelewania jednego grosza może odbywać się w całości online lub w trakcie spotkania z klientem. Nie oznacza to, że pożyczkobiorca musi wybierać się do siedziby firmy pożyczkowej. Wystarczy, że skorzysta z opcji pożyczki z kurierem. Wtedy kurier przychodzi do domu klienta, gdzie dokonuje sprawdzenia zgodności danych z dowodem i przekazuje umowę pożyczkową.

Co ważne, kurier nigdy nie przynosi pieniędzy. Od kuriera można odebrać czek GIRO, czyli dokument uprawniający do wypłaty określonej sumy pieniędzy na poczcie. Wypłata czekiem GIRO na poczcie jest bardzo prosta – to wygodna opcja dla osób nieposiadających konta bankowego.

Pożyczki bez przelewania grosza nie są trudniejsze do wzięcia niż te zobowiązania, przy których wymagane jest potwierdzenie się za pomocą konta bankowego. Istnieje dużo ofert dla klientów bez konta bankowego – wystarczy poszukać najbardziej odpowiedniej dla siebie.