Pożyczka z kurierem – sprawdź zalety tego rozwiązania!

Pożyczka z kurierem to oferta firm pożyczkowych, skierowana do osób, które chcą podpisać umowę pożyczki bez wychodzenia z domu. Dokument dostarcza pracownik firmy kurierskiej, weryfikując przy okazji nasze dane osobowe. Jakie wady i zalety ma te rozwiązanie?
Wady i zalety pożyczek z kurierem

Jak podpisać umowę z pracownikiem firmy kurierskiej?

Instytucje finansowe oferują pożyczkę z kurierem. Kto może z niej skorzystać? Osoby, które nie mogą pojawić się w placówce firmy, aby podpisać umowę. Kurier przy okazji wizyty w naszym domu weryfikuje naszą tożsamość, dzięki temu nie musimy wykonywać przelewu weryfikacyjnego.r.

Podpisanie umowy pożyczki z kurierem sprawia, że nie musimy wychodzić z domu, aby załatwić pożyczkowe formalności. Pamiętajmy jednak, że czas wypłaty pieniędzy z pożyczki może się nieco wydłużyć, ponieważ kurier musi najpierw dostarczyć firmie pożyczkowej nasze dokumenty.

Na czym polega pożyczka z kurierem?

Jedną z korzystnych dla klientów opcji, jakie oferują firmy pożyczkowe, jest możliwość wzięcia pożyczki z kurierem. Na czym dokładnie to polega? Chodzi o zawarcie umowy pożyczki przy obecności pracownika firmy kurierskiej. Pożyczkodawca po przeanalizowaniu naszego wniosku o pożyczkę wysyła do nas kuriera, aby ten dostarczył nam niezbędne do zawarcia umowy dokumenty. Naszym zadaniem jest się z nimi dokładnie zapoznać, a następnie je podpisać. Kurier przy okazji weryfikuje naszą tożsamość. W dalszym etapie zabiera dokumenty i dostarcza je pożyczkodawcy. Gdy tylko ten je otrzyma, przelewa na nasz rachunek pieniądze z pożyczki.

Aby nie zajmować kurierowi dużo czasu podczas wizyty w naszym domu, możemy poznać prezentowane nam dokumenty jeszcze przed wizytą pośrednika. Jak tego dokonać? Wystarczy wejść na stronę pożyczkodawcy i zajrzeć w zakładkę z wzorem wszelkich umów. Dzięki temu na spokojnie poznamy ich treść, będziemy mogli także w porę zapytać pożyczkodawcę o ewentualne niejasności. To uczynimy kontaktując się np. z Biurem Obsługi Klienta.

Zalety i wady pożyczki z kurierem

Umowa podpisana w obecności kuriera ma kilka zalet. Jedną z nich jest to, że jeśli jesteśmy starszymi osobami, nie musimy wychodzić z domu, aby dopełnić formalności dotyczące pożyczki. Rozwiązanie sprawdzi się także u mam, którym poruszanie się po mieście z dziećmi może sprawiać kłopoty.

Dzięki kurierowi od razu nasze dane osobowe zostaną sprawdzone, przez co nie będziemy musieli dokonywać specjalnie opłaty weryfikacyjnej czy korzystać z usług na telefon, tablet czy komputer (są to aplikacje: Instantor czy Kontomatik). To ukłon w stronę tych, którzy stronią od technologii.

Jak każde rozwiązanie, umowa z kurierem ma swoją wadę. Jest nią fakt, że kurier ma dużo przesyłek do rozwiezienia, przez co z pewnym opóźnieniem dostarczy pożyczkodawcy nasze dokumenty. Spowoduje to, że wypłata środków z pożyczki może nastąpić dopiero następnego dnia roboczego.

Umowa z kurierem – kto ją oferuje i na jakich warunkach?

Sięgając po pożyczkę warto pamiętać, że nie każda instytucja finansowa świadczy swoje usługi na takich samych zasadach. Oznacza to, że jeśli znajdziemy interesujące nas rozwiązanie, powinniśmy sprawdzić, czy jest ono oferowane przez pożyczkodawcę, u którego chcemy wziąć pożyczkę.

Pożyczka z kurierem dostępna jest dla tych osób, które posiadają odpowiedni, wyznaczony przez pożyczkodawcę wiek. Ważne jest także polskie obywatelstwo czy stały adres zamieszkania na terenie kraju.

Większość pożyczkodawców chce, aby ich klienci nie figurowali w rejestrach dłużników. Wpis w bazach świadczy o niewypłacalności i nierzetelności wobec swojego kontrahenta. Jeśli chcemy podpisać umowę z kurierem, powinniśmy spełnić wszystkie założenia naszego kredytodawcy.